Nem zavarja őket, hogy épp Gyurcsány Ferenc kezdte átlökdösni a határon a magyar fiatalokat.
„A kalandvágyon túl persze ezernyi oka van annak is, hogy miért akar valaki »kivándorolni«, ahogy a balliberális sajtó fogalmaz. A legtöbben a jobb kereset, magasabb életszínvonal és a jobb életkörülmények miatt kelnek útra. A balliberális sajtó szorgalmasan hozza is azokat a példákat, amelyekben megtalálta a maga számításait a magyar »kivándorló«. Azaz érdemes volt hátat fordítania ennek az országnak. (…)
A balliberális média szerint az is teljesen természetes volt, hogy a végzős fiatal magyar orvosok egy része mindjárt Nyugaton akart munkába állni. Nem is ez az állásfoglalás lepi meg az embert, hanem az, hogy ezek a fiatalok még természetesnek is tartották mindezt… Egyébként az is egy új vizsgálati adat, amely szerint a hazai középiskolások húsz százaléka már Nyugaton akarja folytatni a tanulmányait, további huszonnyolc százaléka pedig még gondolkodik ezen. Az ellenzék szerint mindez egyébként az Orbán-kormány, tágabb értelemben a polgári-nemzeti kurzus hibája.
Riogatnak, hogy így tönkremegy az ország, összeomlik a társadalombiztosítási és a nyugdíjrendszer, és így tovább… Nem zavarja őket, hogy épp Gyurcsány Ferenc kezdte átlökdösni a határon a magyar fiatalokat, érezve, hogy az akkori teljes gazdasági csődhelyzet közepette semmit sem tudna kezdeni velük. Egyébként Rákosi kezdte és Kádár folytatta a nagy »antimagyarkodást« a hazai iskolákban, ha már a fiatalokról van szó. És furcsa módon valahogy átnyúlt ez az öngyűlölet a rendszerváltozás utáni időkre is, most pedig a liberalizmus divatot, sőt, kultuszt akar csinálni belőle. Menj! – sugallja ezerféleképpen. Noha ha rossz valami idehaza, akkor azt a fiataloknak kell jobbá tenniük. Ha kevés valami, abból nekik kell többet teremteniük. Minden rájuk vár, és rájuk is hagyományozódik. Jó lenne a katedrákról is ezt hallani végre. S ettől még nyugodtan körül lehet nézni a világban."